עד לפני מספר שנים המונח "מצלמת אקסטרים" לא היה קיים, פשוט כי לא היו מצלמות כאלו בנמצא. מצלמת אקסטרים היא מצלמה קטנה, איכותית מאוד, הניתנת להצמדה לגוף בעזרת רצועות וחיבורים מיוחדים, או על גבי כל אובייקט בעזרת מדבקות או גריפים קטנים עם ואקום בסופם. יתרונה המשמעותי של המצלמה הזו הוא ביכולת לשאת אותה בקלות ולקבל זוויות נוספות  ויוצאות דופן של הסיטואציה המצטלמת.  המצלמה הפכה בשנים האחרונות לפופולרית מאוד בקרב ספורטאים, גולשי גלים, טייסים, גולשי סקי והרפתקנים שונים ומשם היא קיבלה את שמה מצלמת אקסטרים.

המצלמות הפופולריות

אחת המצלמות הפופולריות יותר בשימוש היום היא ה- GOPRO החברה הוציאה לאחרונה את הדור השישי של המצלמה שלה והיום היא כוללת יכולת צילום ב-4K, צילום במהירות גבוהה (על כך נרחיב במאמר אחר), צילום סטילס, ייצוב תמונה אוטומטי, עמידות למים, מסך LCD לתצוגה ולשליטה על פונקציות המצלמה, הפעלה באמצעות פקודות  קוליות  שליטה מרחוק באמצעות אפליקציה ו- WIFI ועוד.

מתקון מצלמות אקסטרים לצילום מכונית ספורט

בשל יתרונותיה הרבים של מצלמת אקסטרים החלה להשתלב בהפקות סרטי התדמית שלנו. בשל ממדיה הצנומים ויכולתה להתמקם במקומות קטנים יחסית, אנו יכולים לקבל נקודת מבט וזווית ייחודית וקרובה כמעט על כל אובייקט מצולם. כך צילמנו את קרביהן של מכונות רבות במפעלים דרך קבלת נקודות מבט יוצאות דופן ממנופים באתרי בניה, צילומים מתחת למים ועוד.

דרך נוספת בה אנו עושים שימוש עם מצלמת אקסטרים להפקת סרטי תדמית היא היכולת לכוון את המצלמה לצילום במקטעי זמן  או בשמם המקצועי Time laps.  המצלמה מאפשרת לצלם תמונה בודדת אחת לכמה שניות הנבחרות על ידנו, בהקרנה במהירות רגילה לאחר מכן,  אנו יכולים לראות את התהליך שצולם באופן מואץ.  הדבר טוב לצילומים של נוף, שקיעות וזריחות, תנועת עננים מעל מבנים, תנועת רכבות או כל דבר אחר העולה על הדמיון ומאפשר להוסיף מוטיבים של יופי לסרט, או בשפה המקצועית Beauty shots לצד תיעוד מוטיבים מרכזיים יותר בסרט כמו מעקב אחר פרויקטים הנדסיים בבנייה ועוד.

https://youtu.be/RliFlUdizgc

קטע מסרטון תדמית שצלמנו בפולין בתיעוד הקמת טורבינות רוח :Time laps

מצלמת אקסטרים – הרבה זה מעט

הכלל הקובע בשילוב חומרי הגלם שצולמו במצלמות האקסטרים בסרטי התדמית שלנו הוא "הרבה זה מעט" כלומר שימוש במעט חומרי גלם טובים שצולמו על פני שעות רבות, יתנו תוצאה טובה יותר מאשר שימוש נרחב בחומרים. זוהי כל התורה על רגל אחת- מציאת הרגע הספציפי, המיוחד שהופיע רק לרגע במהלך צילומים שנמשכו על פני יום או ימים רבים שווה לנו את כל המאמץ. צילום תגובה ספונטנית של אדם שמצטלם, שינוי נוף מהיר, שינוי תנועה לא צפוי בפריים, מספק במקרים רבות תוצאות מרהיבות המשתלבות בסרט הכללי מחזקות את הנאמר בו ומעבירות לעיתים אף ללא מילים את המסרים אותם אנו רוצים להעביר בסרט.

מצלמות אקסטרים לצילומי אקסטרים

רבים מן הצילומים שלנו במוביט הפקות הינם צילומי אקסטרים. אנו מצלמים הרבה מאוד סרטי תדמית ליבואני רכבים שונים בארץ ומתעדים בין היתר את השקתם וחשיפתם של רכבי ספורט קיצוניים לקהל הרחב בפעם הראשונה. לשם כך אנו משתמשים במצלמות אקסטרים רבות לתיעוד כמה שיותר זוויות צילום ייחודיות כדי לתעד את החוויה יוצאת הדופן הזו הן מחוץ למכונית וכמובן תיעוד הנהגים השונים בתוכה וקליטת התגובות שלהם בזמן הנהיגה. בדוגמא המצורפת תיעדנו את נסיעת המבחן של 40 איש על מכונית ספורט של ניסן המאיצה מ-0 ל-100 קמ"ש בתוך כ-3 שניות. (ניסן GT-R) יבואן המכונית רצה שהחוויה המיוחדת של נסיעה במכונית קיצונית שכזו תבוא לידי ביטוי בכל עוצמתה בסרט. במקרה הזה ציידנו את המכונית בלא פחות מ-6 מצלמות אקסטרים שתיעדו כל שניה לאורך יומיים מבפנים ומבחוץ. כמובן שהיו עוד מצלמות בחוץ וגם צילומים מהאוויר. התוצאה מוצגת לפניכם:

https://youtu.be/jTnQKjRAfLM

ועוד סרטון פרסומת לרכבי שטח חדשים שצולם אף הוא באמצעות מצלמות אקסטרים

https://youtu.be/nUwALB9wqNE

השאירו פרטים ונחזור אליכם

תמונות מיום צילום

dolly dana

FERRARY ISRAEL - 70TH ANNIVERSARY RALLY

gpro

green

image001

kia picanto press driving event

LAND ROVEV DISCOVERY 5 PRESS LAUNCHING EVENT

LAND ROVEV DISCOVERY 5 PRESS LAUNCHING EVENT

NISSAN GT-R RIDE MESADA 2017

tri-150408-088

tri-150408-127