הדמיות תלת מימד

סרטוני הדמיות תלת מימד הם סרטוני אנימציה מורכבת המאפשרת לנו לדמות סביבות ומוצרים באופן ריאליסטי. הדמיות תלת מימד משמשות בעיקר להצגת הדמיית מוצרים שונים שנמצאים עדיין בתהליך פיתוח, סביבות שטרם נבנו, או חתכים ושכבות באובייקטים קיימים אשר עוברים תהליך של מידול על מנת לפשט את הסברת אופן פעולתם. בניית אובייקט בסרטוני תלת מימד מאפשרת לעטוף אותו בטקסטורות הטבעיות שלו. אם מדובר במודל של בן אדם למשל, אפשר לקבוע את צבע שיער, גוון העיניים או העור,  במקרים בהם אנו ממדלים מוצרים,  ניתן לכוון נראות הקרובה מאוד למציאות כמו חומרים מיוחדים המרכיבים את המוצר, למשל ציפוי נירוסטה עם השתקפויות כפי שקיים במקרר, או צבע וברק מיוחד במכונית. בסרטון המצורף למטה אפשר לראות כיצד מידלנו תבנית ליציקת אסלה סמויה העשויה מקלקר.

את תהליך המידול ניתן להשוות לתהליך של פיסול אך דיגיטלי. היתרון הבולט של הדמיות תלת מימד הינה האפשרות לבצע "סיור" באותה סביבה. כך אנו יכולים "לבנות" בניין מגורים שנראה ראליסטי לחלוטין כולל כל חומרי הגימור שלו על סמך תכניות הנדסיות בלבד. הדמיות סרטונים בתלת מימד המתבצעות באיכות גבוהה, יכולות להיות כה ראליסטיות, עד שקשה יהיה לומר שהם לא צילומים אמיתיים של המוצר.

 

איך בונים אנימציית הדמיות תלת מימד?

בשלב הראשון אנו בונים את המודל. אם מדובר בדגם של מוצר בפיתוח אז אנו מסתמכים על התכניות ההנדסיות האמיתות שלו. המודל מצויר במחשב בתוכנות המיועדות עבור הדמיות תלת מימד על ידי מעצב. זהו שלב השלד של סרט הדמיה והוא מתייחס לקווי המתאר הראשוניים שלו. כפי שניתן לראות בדוגמה שלפניו בה בנינו מודל ראליסטי של פאנל סולרי המייצר חשמל, מתוך תוכנית הבניה המדויקת של החברה ההנדסית. התוצאה נראית ריאליסטית לחלוטין ואנו יכולים בקלות יחסית ״לשתול״ את המודל בכל סביבה אמיתית או וירטואלית בה נרצה.

אם מדובר במודל הדמיות תלת מימד מורכב כמו בנאדם שצריך לדבר, להיות מופתע או ללכת, האנימטורים ואנשי המידול שלנו מתחילים לבנות עבורו מערכת של מפרקים – ממש כמו שקיים במציאות. בשלב הבא אנו יכולים להזיז את המפרקים הללו בזה אחר זה או בו זמנית בהתאם לתנועה שנרצה לייצר זהו שלב האנימציה של המודל. אם מדובר בחפץ דומם אנו מתחילים להרכיב את הטקסטורות השונות העוטפות אותו.

בשתי הדוגמאות שלפנינו אנחנו יכולים לראות סרטים שנוצרו באנימצית תלת. הראשון הוא סרט מוצר עבור תבנית ליציקת בטון המסייעת בתהליך בניית אסלה סמויה. על מנת לראות את יתרונות התבנית החדשה, ביקש מאיתנו הלקוח לבצע הדמיה של כל התהליך. תחילה בנינו מודל של התבנית בהתאם לתוכניות ההנדסיות שלה. לאחר מכן הוספנו לה טקסטורה, במקרה הזה מדובר בתבנית העשויה מקלקר. ללקוח היה חשוב להראות עד כמה תהליך העבודה בשיטה הישנה מסורבל ולא מדויק, לכן ביצענו מודלים נוספים לשיטת הטפסנות הישנה, למסור החותך את הקרשים, לפטיש ולמסמרים. התוצאה ממחישה את התהליך היטב, נראת ריאליסטית, ומסייעת ללקוח שלנו למכור את התבנית שלו בהצלחה מרובה.

הסרטון השני נוצר עבור סטארטאפ בתחום התכשיטים. במקרה זה הלקוח רצה להראות כיצד בצילום פשוט של תכשיט ובסיוע אפליקציה חדשה, ניתן לעצב לבד תכשיט, לקבוע את צבעי אבני החן שבו, את הכיתוב ועוד מספר משתנים נוספים.

גם במקרה הזה, קודם כל בנינו מודל של התכשיט המבוקש, לאחר מכן הוספנו לו טקסטורטות בצבעים הנכונים, וברק.

התוצאה אפשרה לנו לדמות תכשיט ריאליסטי המייצג באופן מדוייק את צרכי הלקוח.

לאחר כל השלבים הללו אנו יכולים להוסיף תנועה של מצלמה וירטואלית. 

המצלמה יכולה להציג את המודל שלנו מכל זווית ופינה אפשרית- להקיף אותו, להציגו במבט על או מתחתיו ואף "להיכנס" לתוכו על מנת להראות אילו שכבות מרכיבות אותו. בשל מורכבות העבודה, הירידה לפרטים קטנים בתהליך הפקת סרט הדמיה לצד הבניה המדויקת וההנפשה המכיל הדמיות תלת מימד יקרות יותר להפקה מאשר סרטי אנימציה רגילים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

תמונות מיום צילום