מחירון

כמה עולה להפיק סרט תדמית ?

מחיר סרט תדמית הוא נגזרת של עבודה מאומצת של צוות שלם של אנשים, שעובדים כל אחד בתחום התמחות שונה.
במסגרת הפקת סרטון תדמית מחיר כולל בין היתר במאי, תסריטאי לסרטונים, איש קריאיטיב, צלם, תאורן, מאפרת, איש סאונד, עורך וידאו, תלתיסט, אנימטור, אפטריסט ועוד.

לכל סרט תדמית יש את רשימת בעלי המקצוע המצוותים אליו וכמובן ככל שהתוצאה המתבקשת מורכבת יותר, כך יותר אנשים זקוקים לעבוד על התהליך, מה שמשפיע באופן ישיר על התקציב הסופי של הסרט. אז כמה עולה סרט תדמית? ובכן זהו נתון המשתנה מסרט לסרט, ופעילות אחת לשנייה. נסו לדמיין סרט תדמית כפרויקט בניה גדול ולו מפרטים רבים, מספר קומות שונה, מיקום שונה, ורמות גימור שונות. כשם שלא ניתן לומר כמה עולה דירה באופן כללי כך לא ניתן לומר כמה עולה הסרט עד שלא מרכיבים את המפרט המדויק שלו. ניתן לומר שהתקציב הממוצע של הסרטים שלנו לא יהיה נמוך מ-15,000 ש"ח. על מנת שתוכלו להבין ממה מורכב התקציב בנינו למענכם מחירון המציג את העלויות הממוצעות להפקה.

פירוט עלויות ממוצע להפקה

 צילום ליום כולל צלם, מצלמת 4K סאונד אלחוטי ומקליט תאורה 2500-3500 ש"ח
 ציוד גריפ, דולי, גימבל או סליידר, תאורה1500 ש"ח
 רחפן מקצועי לצילומי אוויר  4000 ש"ח
 עוזר צלם תדמית  800-1500 ש"ח ליום
 מאפרת 

 1500 ש"ח ליום

 שחקנים/ ניצבים

  1000-2500 ש"ח

 

 כתיבת תסריט

  2000 ש"ח

 

 ציור סטוריבורד

  1500 ש"ח

 עריכת וידאו מחיר 

 2500 ש"ח למשמרת עריכה

 

 שימוש במוזיקת ספריה משוחררת זכויות שידור  500-1500 ש"ח
 עריכת אפטר אפקטס  1800-2200 ש"ח למשמרת עריכה
 הנפשת דמויות עבור סרטון אנימציה מחיר 1500 ש"ח למשמרת
 מידול ואנימציית תלת 2000 ש"ח למשמרת
 אולפן צילום כולל גרין סקרין, וטלפרומפטר  4800 ש"ח 
 קריינות  1800 ש"ח
 צילומי סטילס  1800 ש"ח
 תחקיר לפני צילומים  500-1800 ש"ח
 מחירון תמלול ותרגום לסרט של כ- 2 דקות  1500-2000 ש"ח

 

תמהיל ההצעה מספר ימי הצילום, משמרות העבודה השונות ועוד משתנים, מורכבים לכל לקוח בהתאם לצרכים הקריאטיביים של הסרט המופק לו, ומותאם אישית על מנת לספק עבורו את התוצאה הטובה ביותר.

פירוט עלויות ממוצע להפקה

צילום ליום כולל צלם, מצלמת 4K סאונד אלחוטי ומקליט, תאורה 2500-3500 ש"ח

ציוד גריפ, דולי, גימבל או סליידר, תאורה – 1500 ש"ח

רחפן מקצועי לצילומי אוויר 4000 ש"ח

עוזר צלם תדמית 800-1500 ש"ח ליום

מאפרת 1500 ש"ח ליום

שחקנים/ ניצבים 1000-2500 ש"ח

כתיבת תסריט 2000 ש"ח

ציור סטוריבורד 1500 ש"ח

עריכת וידאו מחיר 2500 ש"ח למשמרת עריכה

שימוש במוזיקת ספריה משוחררת זכויות שידור 500-1500 ש"ח

עריכת אפטר אפקטס 1800-2200 ש"ח למשמרת עריכה

הנפשת דמויות עבור סרטון אנימציה מחיר הוא – 1500 ש"ח למשמרת

מידול ואנימציית תלת- 2000 ש"ח למשמרת

אולפן צילום כולל גרין סקרין, וטלפרומפטר 4800 ש"ח 

קריינות 1800 ש"ח

צילומי סטילס 1800 ש"ח

תחקיר לפני צילומים 500-1800 ש"ח

מחירון תמלול ותרגום לסרט של כ- 2 דקות 1500-2000 ש"ח

תמהיל ההצעה מספר ימי הצילום, משמרות העבודה השונות ועוד משתנים, מורכבים לכל לקוח בהתאם לצרכים הקריאטיביים של הסרט המופק לו, ומותאם אישית על מנת לספק עבורו את התוצאה הטובה ביותר.

דוגמאות לסרטים שונים שהופקו בתקציבים שונים:

הפקת סרט בתקציב בינוני נמוך כ-15,000 ש"ח

במסגרת תקציב זה ניתן להפיק סרט תדמית המצולם ביום צילום אחד, סרט אנימציה, סרטון תדמית, סרט הדרכה, עם קריינות בעברית מוזיקה משוחררת זכויות, ועריכה באפטר אפקטס.

הפקת סרט בתקציב בינוני- גבוה כ-35,000 ש"ח

במסגרת תקציב זה ניתן להפיק סרט תדמית המצולם במספר ימים, סרטוני פרסומת, או מוצר.  ניתן להפיק סרטים המשלבים בתוכם דמויות אנימטיביות המתקשרות עם האנשים המצולמים בסרט. הסרטים הללו כוללים מידולים והדמיות תלת לצד עיצוב גרפי מתקדם, קריינות בכל שפה, מוזיקה משוחררת זכויות, ועריכה באפטר אפקטס.

הפקת סרט בתקציב גבוה 45,000 ש"ח ומעלה

במסגרת תקציב זה ניתן להפיק סרטי פרסומת סרטי תדמית מורכבים המצולמים במספר ימי צילום , מעקב אחר פרויקטים הנדסיים לאורך פרקי זמן ממושכים, סרטים דוקומנטריים קצרים, הדמיות ומידולים ארוכים ומורכבים למוצרים, מעקב ממושך אחרי פרויקטים הנדסיים, קריינות בעברית ובכל שפה נוספת, מוזיקה משוחררת זכויות, ואפטר אפקטס.  

כל מה שרציתם לדעת על הציוד והמונחים המקצועיים

מצלמת 4K

מצלמה המסוגלת לצלם ברזולוציית תמונה גבוהה מאוד, ומאפשרת עבודה נרחבת בזמן עריכת הוידאו בתיקון צבעים ובשיפור התמונה ללא פגיעה באיכות חומר הגלם המצולם.  המצלמה מסוגלת לצלם בקצב של פי שבעה ממהירות הצילום הרגיל כך שניתן בשלב העריכה להאט את התנועה להילוכים איטיים, לצורך המחשה והדגשה של תהליכים.

סאונד אלחוטי

נק מייק אלחוטי המתחבר אל המצלמה או אל המיקסר של מקליט הסאונד ללא צורך בכבלים. הנק האלחוטי נוח במיוחד בזמן תנועה של המרואיין והקלטה איכותית של דבריו ממרחק גדול יחסית ממיקום המצלמה.

ציוד גריפ

הגריפ הינו כל מה הקשור לצד הטכני של ההפקה. בכלל זה כל ההתקנים הטכניים הקיימים על הסט ודורשים ידע וניסיון בהפעלתם. חלקם מתחברים למצלמה, אחרים קשורים להתקנים מיוחדים, עמודי תאורה או תנועת מצלמה.  איש הגריפ הוא האחראי על הציוד הזה, התקנתו והפעלתו  בזמן ההפקה.

דולי

הדולי הוא למעשה צמד מסילות המונחות על הרצפה עליהם מונחת פלטה עם גלגלים המאפשרים למצלמה המונחת על הפלטה לנסוע ולצלם תוך כדי תנועה. התוצאה המתקבלת הינה צילום יציב, חלק ומראה קולנועי.

גימבל

הגימבל הוא מייצב מצלמה מכני המסוגל למקם אותה באופן ישר ויציב  וזאת על אף תזוזת הצלם. בעזרת הגימבל הצלם יכול להינות מהדינמיות הרבה המתאפשרת בצילום ידני ללא חשש מרעידות או תנועות לא יפות של המצלמה כתוצאה מכך.

סליידר

הסליידר הוא דולי קטן המאפשר גמישות וקלות בהפעלה עקב גודלו. מאפשר תנועת מצלמה חלקה למראה קולנועי.

רחפן

רב להב המאפשר נשיאה של מצלמה איכותית לגבהים ולמרחקים גדולים ומאפשר צילומי אוויר בווידאו ובסטילס. מאפשר צילומי נוף מרהיבים, מעקב ובקרה של פרויקטים הנדסיים, והצגה יוצאת דופן של חברות או פעילויות מהאוויר.

תסריט

התסריט הוא מסמך המתאר בצורה מדויקת את הנאמר והנראה בסרט. הוא מורכב מעמודות שונות בהם מופיע טקסט הקריינות ו/או הגרפיקה שתופיע על המסך, פס הקול המוזיקלי, ותיאור ויזואלי מדויק של מה שמופיע על המסך בכל שנייה בסרט.

סטורי בורד

הסטורי בורד הינו  תיאור מאוייר של הסצינה המופיעה על המסך בכל שנייה בסרט. מתחת לכל סצינה נרשמם גודל הפריים הנחוץ לצלם הערות מיוחדות, וטקסט אם נאמר על ידי שחקן או קריין. הסטורי בורד יכול להשתלב בעמודה נוספת של התסריט או להופיע לבדו. 

עריכת וידאו

זו הפעולה הקריאיטיבית החשובה ביותר לאחר צילום חומרי הגלם של הסרט. עורך הוידאו אחראי על חיבור השוטים הטובים ביותר מיום הצילומים לסרט אחד רציף. הוא אחראי על עיצוב התוצאה הסופית, הוספת פס קול וקריינות לסרט. עריכת הסרטים מבוצעת על מחשב מדיה חזק בחדר עריכה ומתנהלת במשמרות.

מוזיקת ספריה

בניית הקצב של הסרט מתבצעת לרוב על ידי בחירת פס קול מתאים. שידור החומרים ברשת המדיה מחייב תשלום לבעל הזכויות על היצירה. ספריות המוזיקה מוכרות את הזכויות הללו בתשלום ומאפשרות לנו לשלב מוזיקה באופן חוקי בסרטונים.

עריכת אפטר אפקטס

מערכת האפטר אפקטס מאפשרת לנו לבצע אפקטים ויזואלים, אנימציות, אריזות גרפיות לסרט, כותרות מונפשות, איורים, מפות וכל מה שאנו זקוקים כדי להפוך את הסרט שלכם לדינמי ומעניין. העריכה מתבצעת על מחשב מדיה חזק, עם אפטריסט שעבודתו מתחלקת למשמרות.

הנפשת דמויות לסרטון אנימציה

ההנפשה מתבצעת על ידי מעצב ומאייר. תחילה הוא מצייר את הדמויות בסקיצה כללית ולאחר אישור הלקוח הוא מתחיל להזיז אותם בתהליך ממוחשב בהתאם לתסריט. עבודתו נערכת במחשב מדיה חזק ומחולקת למשמרות.

מידול ואנימציית תלת

זהו תהליך מורכב של בניית מודל ממחושב של אובייקט בעל שלושה מימדים המאפשר את הזזתו במרחב באופן ראליסטי. מידול מאפשר בנייה של מוצרים, הצצה לשכבות המרכיבות אותם, הדמיות של פרויקטים בבנייה, ואפילו יצירה של דמויות. עבודת המידול מתבצעת על ידי מעצב תלתיסט מול מחשב מדיה חזק , ותוכנות מידול, מועברת לאחר מכן למערכת האפטר אפקטס ומחולקת למשמרות. 

אולפן צילום כולל גרין סקרין

אולפן המאפשר צילומים לכל מטרה ומכיל בתוכו רקע ירוק. החלפת הרקע בתמונה או בגרפיקה מסייעת לנו ליצור סביבות חדשות למצולמים בקלות יחסית ומאפשרת אף בניה של אולפנים וריטואלים.

קריינות מקצועית

קריין המקליט את קולו אל הסרט הופך אותו למקצועי יותר, קל יותר להאזנה, ומצליח להעביר את המסרים באופן קליט יותר. קריינות לסרטי תדמית בעברית או בכל שפה אחת מוקלטת באולפן סאונד אקוסטי עם מיקרופון מקצועי, מערכת על מחשב מדיה ולאחר מכן משתלבת בעריכת הוידאו על ידי העורך. אנו משתמשים במאגר קריינים גדול לבחירתכם ובכל שפה בה תחפצו.

צילומי סטילס

צילומי סטילס המתבצעים על ידי צלם מקצועי מאפשרים במקרים רבים לנצל את יום הצילום של סרט התדמית לתיעוד הסיטואציות המצולמות בסטילס לצורכי אלבומים ויראטואלים, קטלוגים ללקוחות, תמונות למצגות, כנסים, אתרי אינטרנט ועוד.

תחקיר לפני צילומים

שלב התחקיר הוא השלב שבוא אנו לומדים את כל הפרטים הגדולים והקטנים אודות הנושא המצולם בסרט. הוא נערך בפגישה אישית של התסריטאי שלנו עם הלקוח. בפגישה נשאלות כל השאלות הנוגעות באופן ישיר או עקיף לנושא עליו יצולם הסרט ומאפשר לתסריטאי שלנו לכתוב לאחר מכן את התסריט באופן המדויק והמקצועי ביותר.

תמלול ותרגום הסרט

הוספת כתוביות לסרט יכולה לסייע בתרגום שפת המקור לשפה נוספת, לשם כך אנו מעבירים את הסרט לחברת תרגום מקצועית המעבירה לנו את הטקסט לאישור לפני הכנת הכותרות שיוטבעו בסרט. התרגום יכול להתבצע בכל שפה שנחפוץ. שימוש נוסף בכותרות הנו בתמלול הסרט והוספת הכותרות בשפה המדוברת בסרט.  התמלול מסייע להקרין את הסרט ללא פס קול במקומות רועשים כמו תערוכות, כך שהפופים עדיין יוכלו להבין את הנאמר ללא צורך בהאזנה. התמלול אף ממקד את הצופים להבנת המסרים טוב יותר גם כאשר פס הקול נשמע.

תאורה

כל הפקות סרטי התדמית שלנו מוארות על ידי תאורן הבחור את סוג ועוצמת התאורה במיוחד ללוקיישן המצולם. התאורה מונעת הצללות טבעיות של פני המרואיין והופכת את צילומו למחמיא יותר, מאירה את מקום הצילום באור המתאים לקונספט הצילומי הנבחר על ידי במאי הסרט ומונעת מצבעים לא נכונים והצללות מיותרות להופיע בסרט.

מאפרת

איפור בסרטי תדמית נועד לטשטש את הברקת העור הטבעית שיש לכל אחד מאיתנו, נשים וגברים כאחד. המאפרת שלנו מתמחת באיפור לקולנוע ולטלוויזיה, מאפרת את כל המשתתפים לפני הצילומים, ואף דואגת לתיקונים במהלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

תמונות מיום צילום