צילום סרטי תדמית – הכל מתחיל במצלמה

במאמר זה נסקור את סוגי המצלמות הנפוצות כיום בהפקת סרטי תדמית. הבחירה בהם תלויה בסוג הסרט המצולם, בצרכים הקריאטיביים שלו וכמובן במסגרת התקציב העומדת לרשותנו כשאנו יוצאים לדרך. לא נוכל כמובן להתחייס למגוון האינסופי שלהן,  אך נוכל להציג את הבולטות והנפוצות יותר בשימוש.​

בשוק המצלמות המקצועיות קיים היום מנעד רחב מאוד של מצלמות המשמשות לצרכים שונים ומספקות תוצאות שונות. בעקרון, ככל שרזולוציית הצילום גבוהה יותר, כך הפריים המצולם  מורכב מפיקסלים רבים יותר המשפיעים על איכות התמונה ועל התוצאה המתקבלת ממנה. כמות פיקסלים גבוהה מאפשרת להקרין את התוצאה על מסכים גדולים יותר או על מסכים רגילים עם יכולות עיבוד גבוהות בעריכה של התוצאה הסופית המתקבלת.

מצלמות DSLR או מצלמות ללא מראה:

מצלמות שבאו מעולם צילום תמונות הסטילס והם למעשה בעלות חיישן מאוד גדול המסוגל לצלם וידאו באיכות מאוד גבוהה. היתרון בשימוש בהם הוא היכולת להחליף עדשות שונות לקבלת תוצאה במראה קולנועי בתקציבים נמוכים יחסית.  המצלמות הללו מסוגלות להקליט וידאו ברזולוציה גבוהה של 4K ומאפשרות צילום בתנאי אור קשים.

מצלמות וידאו קומפקטיות:

מצלמות בגודל בינוני בעלות חיישן גדול, מצויידות לרוב בעדשה קבועה ויכולות הקלטת סאונד ממקורות חיצוניים. משמשות לרוב לצילום כנסים ושידורים חיים באינטרנט.

מצלמות ENG

(Electronic news gathering)

מצלמות שהגיעו מעולם החדשות המצולמות, בעלות עדשות מתחלפות, אפשרות להקלטת סאונד ממקרופונים חיצוניים ומאפשרות מגוון רחב מאוד של פעילויות שטח. מרביתן מסוגלות כיום לצלם במהירות גבוהה מהרגיל דבר המאפשר יצירת הילוכים איטיים מרהיבים בסרט להדגשה והסבר אודות תהליכים או להאטת תנועה מהירה.

מצלמות קולנוע דיגיטליות

משמשות בעיקר לצילום פרסומות וסרטי תדמית עתירי תקציב. מצוידות בחיישן גדול המסוגל לצלם ברזולוציות גבוהות של 4K ואף למעלה מזה. המצלמות מאפשרות צילום המאפשר שליטה מלאה בתאורה, בצבע ובשלל משתנים נוספים של הצילום בזמן עריכת הוידאו תוך יכולת שמירה על חדות מלאה של התמונה. מצלמת הקולנוע הדיגיטלית החדשה של חברת RED מסוגלת לצלם באיכות 6K כלומר המצלמה מסוגלת לצלם באיכות הגבוהה כמעט פי 60 מאיכות SD שהייתה מקובלת לצילום בעבר.

כיצד מתאימים את המצלמה הנכונה להפקת סרט התדמית?  

ההחלטה באיזו מצלמה לבחור היא החלטה מקצועית קריאטיבית אך נגזרת גם ממגבלות תקציב. מצלמת RED המצלמת ברזולוציה של 6k נחשבת מצלמה מובילה ויקרה עם תוצאות גבוהות ביותר המתאימה להפקות קולנוע או לפרסומות ולכן נשלבה בהפקות המתוקצבות לכך.​

מרבית סרטי התדמית שלנו מצולמים במצלמות 4k מסידרת ה-DSLR או דומות להן ומספקות ללא קושי את צרכי ההפקות הללו. היכולת לבחור עדשות רבות ממגוון רחב מאוד הקיים בשוק מספק פתרונות קריאטיבים לכל סוגי הסרטים המופקים אצלנו והתוצאות המתקבלות מהן גבוהות ביותר.​

לכנסים ושידורים חיים באינטרנט אנו נעשה שימוש באחת מן המצלמות הקומפקטיות שלנו. יכולתן הגבוהה בהקלטת תמונה וסאונד מקצועיים, והתחברותם הקלה יחסית לרשת הופכת אותן כמושלמות לביצוע המשימה הזו.

מצלמות ה-ENG  משמשות אותנו לצרכים דינמיים יותר. צילום אירועים מתגלגלים או דוקומנטריים בהם אין לנו יכולת לשלוט על לוחות הזמנים, הופכים את סוגי המצלמות הללו לטובים ביותר עבור המשימות הללו. המצלמות טובות גם בצילום והקלטת ריאיונות וידאו באיכות גבוהה, אם מדובר בראיון בשטח או בראיון מתוכנן מראש.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

תמונות מיום צילום

dolly dana

FERRARY ISRAEL - 70TH ANNIVERSARY RALLY

gpro

green

image001

kia picanto press driving event

LAND ROVEV DISCOVERY 5 PRESS LAUNCHING EVENT

LAND ROVEV DISCOVERY 5 PRESS LAUNCHING EVENT

NISSAN GT-R RIDE MESADA 2017

tri-150408-088

tri-150408-127