בניגוד לצילום רגיל בו זוויות הצילום  המופיעות בסרט תלויות באלו שצולמו על ידי הצלם ונערכו אל תוך הסרט על ידי עורך הווידאו, צילום ב-360 מעלות מאפשר תיעוד  של כל המתרחש מסביב לנקודת עניין. אפשרות הבחירה במה לצפות בכל רגע נתון מועברת לידי הצופה ועל כך נרחיב בהמשך.  צילום ב-360 מעלות  יכול להתבצע באמצעות תמונת סטילס בודדת או בסרט וידאו ערוך  כאשר אתרי אינטרנט רבים תומכים כיום  ביכולת ההצגה של סרטונים מסוג זה הן במחשב האישי והן דרך הטלפונים החכמים. 

סרטון 360 שצולם עבור הנשוינל ג'אוגרפיק

יתרונות בהפקת סרטון המצולם ב-360 מעלות

  1. לכידה ויזואלית מרשימה של כל האזור המצולם- אם מדובר באתר צילומים, או אולם ייצור גדול במפעל בו מתרחשים כמה תהליכים במקביל, תיעוד נוף, נסיעה, טיסה, צילום ב-360 מעלות יתעד את כולו.
  2. סיור וירטואלי- באמצעות הטכנולוגיה הזו ניתן לצלם כיום אתרי נדל"ן באופן מרשים ומפורט, הצילום מאפשר לגולש לסייר בחדרים השונים, להתמקד בכל פינה בהם החל מהרצפה ועד התקרה ולהתרשם מהנכס באופן מפורט וכל זאת  ללא כל צורך להגיע פיזית אל המקום.
  3. אינטראקטיביות של הצופה- בסרטי 360 מעלות יש לצופה סמן מיוחד עם ארבעה חצים המסמן לו שהוא יכול לצפות בזוויות נוספות מאותו קליפ. הדבר מעורר את הצופה, מוסיף עניין ומשיכה לסרטון ומאלץ אותו להיות אקטיבי בתהליך הצפייה.  
  4. הנאה – היכולת לגלות אלמנטים חדשים בסרט לבד, הופכות את חווית הצפייה בסרטון שכזה למהנה וזכירה יותר.

רוצים לבקר בסיור וירטואלי בדירה שצולמה ב 360 עלות? לחצו כאן!

סרטון ב-360 מעלות – איך זה עובד?

  1. על מנת לצלם סביבה ב-360 מעלות יש צורך במספר מצלמות היושבות על התקן מיוחד ובמרווחים שווים זו מזו.
  2. כל מצלמה מתעדת מקטע מסוים מההיקף ביחד עם נקודת חפיפה למצלמות היושבות לידה. מצלמה מותקנת גם מעל ההתקן ומתחתיו.  בעזרת תוכנת עריכה אנו מחברים את כל הזוויות השונות יחד והתוצאה מאפשרת מבט של 360 מעלות רציף על האזור המצולם.

סרטון  שיווקי שצולם עבור מרצדס בנץ המציג את המכונית ונופי העיר ליסבון כבונוס

מצלמות וידאו עם מתקן לצילום 360 מעלות.

שימוש במצלמות 360 מעלות בעולם השיווק והפרסום

מידת המעורבות הנדרשת מהצופה בסרטון מסוג זה הפכה אותו לפופולרי בקרב הפקות שיווקיות, סרטי פרסומת ותדמית. השיטוט והחיפוש אחר הזוויות היותר מעניינות בסרט המוצג לפניו, הופכות את הגולש למרוכז יותר בתוכן, וחשוף יותר למסרים אותם אנו רוצים להעביר לו.  הכוח שעובר לצופה בבחירת נקודת העניין הספציפית המעניינת אותו בסרט הופכת את הצפייה לעניינית ואפקטיבית יותר. במקרים רבים נדרשת ממנו יותר מצפייה אחת על מנת לחוות את מגוון בזוויות הצילום השונות שנערכו לתוך הסרט, דבר שמגדיל כמובן את החשיפה של המסר, לעיתים מעודד שיתוף ויראלי ומעלה כמובן את  אפקטיביות הצפייה בו. השימוש בטכניקת הצילום הזו מאפשרת לשתול מסרים שיווקיים המוטמעים בגרפיקה בתוך הסרט  על גבי תוכן הווידאו. כך כמפיקי הסרט אנו יכולים להעלות חיזוק למסרים הנאמרים בסרטון, הנחיות לצופה בסרט לאיזה כיוון כדאי לו בכל שלב של הצפייה להפנות את המצלמה, ומסרים שיווקיים נוספים המחזקים את התוכן אותו אנו רוצים להעביר בסרט.

פרסומת שצולמה ב- 360 מעלות והופקה עבור חברת השילוח DHL

סרטון 360 ברכב הרים -העצמת חווית הצפייה

השאירו פרטים ונחזור אליכם

תמונות מיום צילום

צילומי מוצר

FERRARY ISRAEL - 70TH ANNIVERSARY RALLY

סרטוני הדרכה

green

kia picanto press driving event

צילומי אוויר

LAND ROVEV DISCOVERY 5 PRESS LAUNCHING EVENT

NISSAN GT-R RIDE MESADA 2017

tri-150408-088

tri-150408-127

סרט תדמית לעסק

IMG_6137

DCIM100MEDIADJI_0886.JPG

IMG_3574