צילומים באולפן הירוק הפכו לאחד מן הכלים  הנפוצים בצילום והפקת סרטי תדמית אם בעבר עלות השכרת אולפן שידור עלתה הון  עתק, היום האולפנים זמינים יותר, זולים יותר ומאפשרים לו להרחיב את מגוון השירותים  להפקת סרטי תדמית עבור לקוחותינו.

(Green screen) האולפן הירוק

האולפן הירוק או בשמו הנוסף האולפן הוירטואלי הוא אולפן טלוויזיה לכל דבר, המצוייד במיטב ציוד השידור וההקלטה ומאפשר הקלטת תכנים טלווייזיונים או אינטרנטיים באיכות הגבוהה ביותר, ואפילו העברת שידורים חיים.
האולפן צבוע כולו בצבע ירוק בגוון מיוחד, מאפשר צילום אובייקטים או אנשים, ולאחר מכן לשתול מאחוריהם כל דבר שנרצה. זה יכול להיות תמונה קפואה, או סרט שרץ ומשתנה בהתאם לסיטואציה המשרתת את הנושא המצולם.
תהליך הניקוי של הרקע מכונה בשפה המקצועית קומפוזיטינג (Compositing) ובחלק מן האולפנים ניתן לראות את התוצאה בזמן אמת על מוניטור לקוח בזמן הצילום עצמו. היתרון הוא באפשרות דיוק האובייקט לרקע, במיוחד בסרטים בהם נוצרת ביניהם אינטראקציה המצריכה דיוק.

פרסומת לוויטמינים שהפקנו מפורסמת ב- Youtube וברשתות המדיה

למה אולפן ירוק?

בעבר עשו האולפנים המקצועיים שימוש ברקע כחול, דוגמה נפוצה לכך הייתה הגשת תחזית מזג האוויר בתחנות טלוויזיה שונות. הצבע הכחול יצר בעיות, די שאחד מפרטי הלבוש של המגיש היו בגוון כחול הוא היה מנוקה בתהליך ביחד עם הרקע וחלק מגופו היה הופך לשקוף ופשוט נעלם עם הרקע. בנוסף כחול הוא גוון הנמצא בעיני שחקנים רבים, וגם הוא הקשה על ניקוי הרקע ללא פגיעה במצולם. הצבע הירוק הזרחני אינו נמצא לרוב על המצולמים, לא בבגדיהם ואף לא בעיניהם ולכן הפך לצבע המוביל לביצוע התהליך.

הגורמים המשפיעים על איכות תוצאת הצילום באולפן ירוק

השאירו פרטים ונחזור אליכם

תמונות מיום צילום

dolly dana

FERRARY ISRAEL - 70TH ANNIVERSARY RALLY

gpro

green

image001

kia picanto press driving event

LAND ROVEV DISCOVERY 5 PRESS LAUNCHING EVENT

LAND ROVEV DISCOVERY 5 PRESS LAUNCHING EVENT

NISSAN GT-R RIDE MESADA 2017

tri-150408-088

tri-150408-127